Drezdenecki Artysta i sztuka tworzenia opisana w gazecie Drezdeneckiej. Artur, 36-letni właściciel pracy do tego stopnia, że po-
pracowni, jeszcze do niedawna zawodowo zajmował się budowlanką i wykończeniem mieszkań. Przez krótki czas przebywał w USA, gdzie zainspirował się podejściem amerykanów do życia.

Tamtejsze warsztaty metaloplastyczne zmieniły jego podejście do pracy do tego stopnia, że postanowił rzucić budowlankę i założyć swój własny.

Zaczynał od restaurowania samochodów, lecz w niedługim czasie swoją specjalizację poszerzył o rzeźby z metalu. Szczególnie przypadły mu do gustu sympatyczne postacie z popularnej kreskówki Minionki.

Przygoda z Minionkami zaczęła się od znalezienia na złomowisku piecyka o podłużnym kształcie. Artur nie wiedząc, co z nim zrobić szukał inspiracji w internecie. Tam natknął się na bajkowe stworki i bez zastanowienia przystąpił do działania.

Od tego czasu minęło już kilka miesięcy, a kolekcja Artura wzbogaciła się o kilkadziesiąt własnoręcznie wykonanych bajkowych postaci.

Jak wygląda proces tworzenia przedmiotów z metalu? Razem ze znajomymi na złomowisku poszukują przedmiotów, które z pozoru mogłyby się przydać. Następnie wszystkie znalezione elementy są piaskowane wykonaną na warsztacie piaskarką, w celu pozbycia się rdzy.

Po czyszczeniu znalezione części są spawane i kształtowane według koncepcji, chociaż niejednokrotnie efekt końcowy jest całkowicie odmienny od tego co było założone na początku.

Artysta i Sztuka współczesnej rzeźby

Taki ręcznie wykonany wyrób na samym końcu malowany jest farbami poliuretanowymi. Artur artysta i sztuka wykonania całej serii Minionków, nie tylko na sprzedaż, ale i na potrzeby facebookowej historii obraz metalowe

Na profilu Metal Minion, znajduje się opowiastka w formie zdjęć, na której można zobaczyć wszystkie dotychczas wykonane postacie. Ukryte w niej są rebusy i zagadki, a spostrzegawczy widz będzie w stanie zauważyć elementy historii.

Obecnie na profilu przedstawia się porwanie Arcyksięcia Franciszka Ferdynanda i szykowanie się Minionków do I Wojny Światowej. Już trwają prace nad wykonaniem całej rodzinki, która na koniec historii odegra bardzo ważną rolę. Artur artysta i sztuka jego miała pozostać w ukryciu. Ponieważ planował nie pokazywać tego, czym się zajmuje, ponieważ uważał, że ludzie uznaliby jego pasję za stratę czasu.

Na szczęście kilka osób wspierało i wspiera go w tym co robi. Sam widzi przyszłość w ogólnie pojętej metaloplastyce i rękodziele artystycznym. Chciałby dalej wykonywać ze złomu postacie z bajek, w planach ma stworzenie na najbliższą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, postaci Jurka Owsiaka.

Oprócz tego pracuje jeszcze nad tworzeniem grillo-busa na blisko 100 kiełbas w stylu Hot rod. Marzy mu się wyjazd do Korei Południowej, na darmową praktykę polegającą na zgłębieniu wiedzy i nabyciu umiejętności obróbki drewna i metalu.  Autor Mateusz Grzymałowski.