Artysta Artur Twórca marki Metalminionpl Galerii Sztuki Współczesnej Rzeźby

Rzeźba z recyklingu sekretem postaci małego Słodziaka

Metalowa rzeźba z recyklingu niestandardowej postaci mini człowieka będzie tematem przewodnim tego wpisu.

Niczym „feniks ze śmietnika” artyści podnoszą świadomość kryzysu zanieczyszczenia i kultury konsumpcjonizmu, jednocześnie wywierając pozytywny wpływ na kwestie społeczne i ekologiczne.

Zniszczenie środowiska powoduje, że ludzie z całego świata wstają. Czasem przybiera formę masowych protestów, a czasem przybiera formę sztuki. W końcu wszyscy prosimy o to samo: aby nasi przywódcy radzili sobie z kryzysem społecznym i klimatycznym.

Całkiem bezprecedensowe są wszyscy cisi protestujący, którzy w najbardziej pokojowej formie rewolucji wznoszą się do awangardy. Poprzez sztukę wyrażają swoją rozpacz i wyrażają aktualną kulturę. Czy więc samo zanieczyszczenie uruchamia nowe pokolenie artystów?

Rzeźba z recyklingu powstała z materiałów... Przygody.

Od złomu z recyklingu do nowoczesnej rzeźby, opiszę cały proces twórczy.

W pierwszej kolejności robię wycieczkę po pobliskich skupach złomu w celu zaopatrzenia się w odpowiedni materiał do budowy rzeźby.

Moje ulubione miejsce to Skup Złomu Luty. W kolejnej fazie usuwam ze złomu wszelkie zanieczyszczenia metodą piaskowania.

Następnie docinam metalowe elementy na odpowiednie długości, po czym łącze wszystko w całość solidnym spawem. A używam do tego spawarki typu Mig.

W konsekwencji tych działań powstaje wyjątkowa rzeźba z recyklingu. Już na sam koniec pokrywam rzeźbę bezbarwnym lakierem w celu uzyskania zabezpieczającej powłoki odpornej na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Z jakich materiałów jest zbudowana rzeźba z recyklingu?

  1. Głównym budulcem rzeźby postaci człowieka jest zużyta gaśnica. To ona zaś tworzy korpus ludzika.
  2. Po drugie, rączki i nóżki wykonałem z kawałków metalowych rurek. A palce zrobiłem z kawałków metalowych pręcików z dodatkiem stalowej kulki łożyska tocznego.
  3. Po trzecie, rzeźba z recyklingu posiada ludzką twarz, na którą składa się dziesiątki kawałków metalu, śrubek i nakrętek.
  4. Po czwarte podstawa rzeźby z recyklingu pochodzi z silnika transmisyjnego. Innymi słowy, jest to szajba.
  5. Ostatni został kapelusz, który był częścią lampy, z pewnością był to abażur.

Do czego wykorzystuje się metal z recyklingu? Tak robią profesjonaliści.

Dlaczego niektórzy ludzie wyobrażają sobie dzieło sztuki, gdy widzą stos złomu. Czyżby to byli artyści, którzy przecież wykorzystują złom do tworzenia pięknych rzeźb.

To ludzie wykorzystują swoją kreatywność do tworzenia dzieł sztuki z różnych metali, pochodzących z recyklingu, które potem eksponują na swoich ścianach.

Dlaczego metaloplastyka ozdobna ma swój wyrazisty styl artystyczny? Ponieważ rzeźba z recyklingu idealnie eksponuje się na ścianach mieszkania lub domu.

Oczywiście, że recykling złomu to złożony temat. Dlatego, że składa się z kilku etapów i procesów. Jednakże jest to obecnie popularna rozwijająca się firma. Bo okazała się korzystna zarówno dla ludzi, jak i środowiska. Innymi słowy, recykling metalu ma wiele zalet.

A najlepsze w recyklingu metali jest to, że nie tracą swoich pierwotnych właściwości nawet po wielokrotnym przetwarzaniu.

W sumie prawie każdy metal można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać. Jednak to recykling złomu okazał się być atutem dla globalnej społeczności i biznesu. Ponieważ jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale także owocny finansowo.

Rzeźba z recyklingu, a ochrona środowiska. Co możesz zrobić, aby ocalić.

Oprócz wspomnianych wcześniej zastosowań złomu, gdzie rzeźba z recyklingu stanowi jej mały procent potencjału. Z pewnością należy zwrócić uwagę na to, ile pieniędzy recykling oszczędza dla środowiska.

Dlatego zanieczyszczenie powietrza zostało zredukowane o 86 procent po prostu dzięki zastosowaniu stali z recyklingu.

Co więcej, recykling złomu zmniejszył zużycie wody o 40%, a zanieczyszczenie wody o 76%. Ponadto recykling złomu metalowego pomaga również zmniejszyć wielkość naszych składowisk. A wraz ze wzrostem branży recyklingu metali pojawiłoby się więcej zastosowań złomu.

Znalezienie jakiegoś kreatywnego zajęcia z użyciem śmieci to doskonały sposób na radzenie sobie z niektórymi naszymi odpadami. Jednakże większość śmieci nie kwalifikuje się jako wystarczająco interesująca dla artysty.

W związku z tym nie zostanie przetworzona na sztukę. Niemniej jednak coraz więcej osób podejmuje te hobby. Co w konsekwencji uczyniło ten biznes warty wiele miliardów dolarów.

Na koniec wspomnę, zeźba z recyklingu postaci miniaturowego człowieka do nabycia w sklepie internetowym Etsy.

Jakie zastosowanie ma sztuka z recyklingu? Dlaczego naprawdę potrzebujesz.

Sztuka z recyklingu ma wiele zastosowań, przede wszystkim posiada walory dekoracyjne. To ciekawa dekoracja ścian stylowych mieszkań i domów. Ponadto jest dopełnieniem dla ludzi, którzy szanują ręczną pracę oraz dbają o środowisko.

Dobrym pomysłem będzie rzeźba z recyklingu, jako prezent bliskiej ci istocie. A takiego rodzaju prezent z pewnością zrobi ogromne wrażenie na ofiarowanym.

Nie można oczywiście pominąć tutaj sztuki użytkowej wykonanej z materiałów recyklingu, czyli lampy, oświetlenie, grille itd. Które to spełniają wszystkie istotne normy bezpieczeństwa, a nawet je przewyższają.

W podsumowaniu trzeba wspomnieć o środowisku i to, jaki ma na nie wpływ recykling. Jest to priorytetowa sprawa, abyśmy nie doprowadzili do zbytniej degradacji Ziemi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *