Czy w Polsce tworzone są rzeźby postaci ludzkiej? Polska jest znana z szerokiej gamy stylów i wzorów, w tym wielu różnych unikalnych ręcznie rzeźbionych detali i haftów. Każde metalowe dekoracje i misterne rzeźby stanowią jedyny w swoim rodzaju urok, który opowiada historię ludzi i kultury. Zobacz, jak rozwija się historia, gdy witasz w swoim mieszkaniu moje wzory z metalu spawanego. To ręcznie wykonane rzeźby postaci ludzkich przez artystę Metalminionpoland. W rzeczywistości człek stoi na solidnej podstawie. Ponadto naturalnie i elegancko się prezentuje. A bezbarwna farba chroni go przed rdzą i wygląda zniewalająco i namiętnie.

Jeżeli szukasz Rzeźby Postaci Ludzkich? Zobacz Kolekcję Rzeźb Galerii Metalminionpl.

Rzeźby postaci ludzkich tworzone od czasów prehistorycznych.

Od czasów prehistorycznych ludzkie ciało było przedstawiane zarówno na obrazach, jak i na ludzkich rzeźbach. Niezależnie od tego, czy chodziło o całe ciało, głowę, ręce, polowanie. Czy po prostu o pozostawienie śladu w czasie?

Już w prehistorii możemy zobaczyć ludzkie rzeźby. Choćby takie jak Wenus z Lespugue czy Wenus z Willendorfu. Co istotne obie te rzeźby nawiązują do macierzyństwa. I zostały wykonane z kości, a druga z gliny. Ponadto są dobrymi przedstawicielami sztuki prymitywnej. Która dostarczyła nam już przykładów ludzkich rzeźb.

Podobnie na ścianach jaskiń możemy zobaczyć reprezentacje ludzkiego ciała. Które zaś przetrwały do ​​naszych czasów. Wystarczy zrobić szybki przegląd historii człowieka, jego kultur i religii. Aby zastanowić się, jak reprezentacja ludzkiego ciała jest stale powtarzana. Albo idealizować boga, wodza wojskowego, polityka. Albo po prostu przedstawiać na ten temat tylko artystyczne spojrzenie.

W kulturze egipskiej spotykamy się również z przedstawieniami rzeźby postaci ludzkich. Od wielkich pomników po małe rzeźby. Przez słynne dzieła sztuki wykonane dla upamiętnienia królów. Takie jak sarkofagi w postaci ludzkiego ciała, ich twarzy itp. Po piękne obrazy, które możemy kontemplować w Muzeum Kairskim, jak maska ​​Tutenchamona. Jak również inne muzea w Londynie czy Berlinie. W tym ostatnim możemy zobaczyć Głowę Neferetiti. A jest to niezwykłe dzieło pełne wielkiego piękna.

Nie można przede wszystkim zapomnieć o sztuce greckiej. Z której czerpiemy do dziś, rzeźby ludzkie o wyrafinowanym pięknie. Później jest Imperium Rzymskie, które skopiowało całą spuściznę grecką. Co więcej, zachowało ją przez te wszystkie wieki. A także rozprzestrzeniało ją na wszystkie zdominowane przez nią kraje.

Już w naszych czasach przedstawienie rzeźby postaci ludzkich jest bardziej popularne niż kiedykolwiek, w innym stylu i znaczeniach.

Co o rzeźbie ludzkiej powiedział pisarz Émile Zola?

Jak powiedział pisarz Émile Zola:

„Obserwator i eksperymentator są jedynymi, którzy pracują w sile i szczęściu człowieka. W rzeczywistości przywracają stopniowo panowanie natury. Nie ma szlachetności, godności, piękna ani moralności. Bo jeśli ktoś udaje, kłamie, że są czymś więcej niż wzrostem błędu i zamieszania. I dlatego jedynymi wielkimi i moralnymi dziełami są dzieła prawdy”.

Biorąc pod uwagę, że realizm czy rzeźba realizmu wywodzi się z czasów starożytnych. Podzielonych na różne poziomy i style do jego realizacji. Nasi przodkowie jednak starali się oddać na ścianach jaskiń realizm polowań. Choć ich prace były bardziej schematyczne niż nasze.

Po greckiej erze realizmu, a także kultury mezopotamskiej , azjatyckiej , egipskiej i prekolumbijskiej reprezentowały zwierzęta i / lub ludzi, dodając z czasem nowe formy reprezentacji zgodnie z wizją artysty .

Imperium Rzymskie stworzyło swoje dzieła na podstawie wszystko, czego nauczyły się wcześniejsze kultury, głównie greckie. Skupili się na rzeźbach realistycznych, o formacie, który można by zaliczyć do klasycznych. Posiadając ciągłość przez następne stulecia, replikując się na wszystkich obszarach kontrolowanych przez imperium ze swoją słynną rzymską kopią.

Realistyczne rzeźby zakończyły się w epoce średniowiecza. Tym razem nadano priorytet aspektom religijnym i reprezentacyjnym, kładąc nacisk na formy prostsze i bardziej wyraziste.

Rzeźby postaci ludzkich do nabycia w sklepie internetowym.

„Realistyczne rzeźby postaci ludzkich ukazujące nam homo sapiens w codziennych chwilach, jakby zostali uwięzieni w sekundzie swojego życia”.

W galerii sztuki Metalminionpl mam szeroką gamę realistycznych rzeźb postaci ludzkich. Prace te są w większości inspirowane magiczną inwencją twórcza artysty. 

Zobacz moje rzeźby z metalu lub rzeźby ze złomu, być może znajdziesz tam coś dla siebie.