Artysta i sztuka współczesna rzeźby

Sztuka Minimalizmu Podstawa Twojego Sukcesu, Sekret

Sztuka minimalizmu, inaczej minimalistyczna to rodzaj sztuki, który zajmuje się uproszczoną sztuką abstrakcyjną. Minimalizm to jednak stosunkowo nowa koncepcja i styl artystyczny. Który to pojawił się na początku lat 60. XX wieku. Bynajmniej wcześniejsze ruchy nowoczesne odeszły od ozdobnych stylów do bardziej minimalistycznych form w dziesięcioleciach poprzedzających ruch minimalizmu.

W rzeczywistości minimalizm skupia się na liniach, kolorach i geometrii zamiast na scenach lub dokładnych przedstawieniach natury. A ze względu na ten solidny element geometryczny czasem nazywano go ABC Art.

W związku z tym, że minimalizm to specyficzny styl artystyczny. Jego koncepcję również stosowano w innych dziedzinach. Takich jak muzyka, architektura, projektowanie, moda i fotografia. A to można uznać za przeciwieństwo realizmu.

Z jednej strony to modny styl grafiki we współczesnym wystroju wnętrz. A z drugiej minimalizm nie jest dla wszystkich. I dlatego niektórzy ludzie uważają, że ten rodzaj sztuki nie ma żadnego oczywistego lub widocznego znaczenia. 

Co ważne ten artykuł pomoże Ci się dowiedzieć więcej o minimalizmie. I jego wyjątkowości w świecie sztuki.

Spis treści:

 • Definicja sztuki minimalistycznej
 • Czy sztuka minimalizmu jest prawdziwą sztuką?
 • A to, że sztuka minimalistyczna jednocześnie fascynuje i wymaga.

 • Poniekąd sztuka minimalizmu wciąż może opowiadać historię.

 • Przykłady sztuka minimalizmu
 • Minimalizm i abstrakcja
 • Jakie są 3 cechy sztuki minimalizmu?
 • Jakie są materiały używane w sztuce minimalizmu?
 • Jaka inspirowana sztuka minimalizmu?
 • Czym jest minimalistyczna grafika liniowa?
 • Dlaczego sztuka minimalizmu jest tak popularna?
 • Czy sztuka minimalizmu jest współczesna?

Definicja sztuki Minimalistycznej

Minimalizm i sztuka minimalistyczna rozwijają pojęcia abstrakcji. A dzieła sztuki typowe dla stylu minimalistycznego wykorzystują proste geometryczne kształty. 

Podobnie jak abstrakcja, minimalizm obraca się wokół pewnej idei. Jakoby sztuka powinna tworzyć swoje znaczenie. A nie być kopią czegokolwiek innego.

Być może sztuka minimalistyczna nie ma na celu odzwierciedlać rzeczywistość zewnętrzną. Zamiast tego artysta chce, aby publiczność reagowała tylko na to, co ma przed oczami.

Czy sztuka minimalizmu jest prawdziwą sztuką?

Co prawda sztuka jest subiektywna i dlatego nieustannie dyskutowana. A wiele osób, krytyków, kolekcjonerów i opinii publicznej kwestionuje to, czym jest sztuka. To nowoczesne i współczesne formy sztuki, takie jak minimalizm i sztuka abstrakcyjna, często są kwestionowane.

Czyż nie jest tak, że dla wielu ludzi grafika powinna wizualnie reprezentować coś, co istnieje. Dla takich krytyków minimalizmowi brakuje emocji i znaczenia. 

Na pierwszy rzut oka krytycy minimalizmu widzą tylko jakąś część. Co zaś wydaje im się przypadkowymi liniami lub kształtami. A zamiast tego widzą kilka okręgów, kwadratów, linii rozciągniętych na płótnie. I innych geometrycznych kształtów i po czym ruszają dalej. 

Z początku niektórzy krytycy, a na pewno część publiczności sztuki minimalistycznej, wyśmiewali sztukę minimalistyczną. Jednak dla artystów , nielicząca wyglądu, ma silne znaczenie i wartość. 

A to, że sztuka minimalistyczna jednocześnie fascynuje i wymaga,

widzą minimalistyczni artyści i fani. Ponieważ przekazuje złożoność kryjącą się w prostocie. A która wymaga subtelnego, skoncentrowanego zestawu umiejętności.

I pomimo pewnych nieprzychylnych reakcji publiczności na sztukę minimalistyczną. Istnieje ta fascynująca tradycja i mocne motywy, które opisują całą rzadkość i pustą przestrzeń. 

Dla niektórych sztuka minimalistyczna może wydawać się nie szczególnie interesująca ani zabawna. Dlatego konieczne, aby zrozumieć, że jej główny cel to po prostu być. W rzeczy samej wiele autorytetów w dziedzinie sztuki zasadniczo w ten sam sposób definiuje cel całej sztuki. 

Dla przykładu powiedzmy, że widzisz obraz, na którym jest tylko niebieski okrąg. Czy zawsze jest to tylko niebieskie kółko? A może ma za sobą jakieś inne znaczenie, symbolikę lub emocję. 

Poniekąd sztuka minimalizmu wciąż może opowiadać historię.

Z niezbyt oczywistą sceną lub narracją, jak obraz oceanu lub gwiaździstej nocy. Co prawda osoby, które rozumie znaczenie dzieła sztuki nadal ją doceniają.

Pytanie, czy sztuka minimalistyczna jest prawdziwą sztuką, czy dobrą sztuką może utrzymywać się przez jakiś czas. Jednakże podobnie jak większość współczesnych ruchów artystycznych, zmiana zostanie ostatecznie zaakceptowana. A do tego czasu minimalizm może nadal wpływać na świat sztuki. I kwestionować ideę tego, co stanowi dzieło sztuki.

Przykłady sztuka minimalizmu

Wiele wpływowych dzieł sztuki minimalistycznej pokazuje piękno tego stylu. Przykłady obejmują:

 1. Die Fahne Hoch! Autorstwa Franka Stelli
 2. Żółty kawałek autorstwa Ellsworth Kelly
 3. Z powrotem do świata Agnes Martin
 4. Węzeł (różowy) autorstwa Brenta Hallarda
 5. Umrzeć przez Tony’ego Smitha
 6. Dźwignia Carla Andre
 7. Bez tytułu (odbite sześciany) Roberta Morrisa
 8. Czerwony Żółty Niebieski II autorstwa Ellsworth Kelly

Minimalizm i abstrakcja

Z jednej strony Minimalizm ściśle się wiąże z abstrakcją. A z drugiej nie każda sztuka minimalistyczna to abstrakcja. I nie każda sztuka abstrakcyjna jest minimalistyczna. Dlatego minimalizm można uznać za skrajną formę sztuki abstrakcyjnej.

Jakie są 3 cechy sztuki minimalizmu?

Trzy główne cechy minimalizmu to: 

Powtórzenie: powtórzenie kształtów może pokazać drobne zmiany między każdą iteracją. 

Forma geometryczna: Sztuka minimalistyczna często wykorzystuje formy geometryczne, takie jak prostokąty, kwadraty lub koła.

Nieobiektywna: Celem sztuki minimalistycznej jest unikanie pokazywania jakichkolwiek oczywistych zewnętrznych odniesień lub wyrażeń. A zatem jest, podobnie jak sztuka abstrakcyjna, nieobiektywna.

Jakie są materiały używane w sztuce minimalizmu?

Minimalistyczni artyści mogą używać dowolnego wybranego przez siebie materiału artystycznego. Ponadto minimalizm można zaobserwować w fotografii, rzeźbie, malarstwie, sztuce cyfrowej i nie tylko.

Jako nowoczesny i współczesny ruch minimaliści często kwestionowali tradycyjne koncepcje rzemiosła. Dlatego, że opierają się na nowszych technologiach przemysłowych i procedurach logicznych. 

Co więcej, minimalistyczne dzieła sztuki często wykorzystywały materiały przemysłowe. Takie jak aluminium i włókno szklane. Do tego stosowały algorytmy matematyczne, które decydowały o projekcie swoich dzieł sztuki.

Jaka inspirowana sztuka minimalizmu?

Kilku historyków sztuki spekulowało, że minimalizm powstał w Azji. A kilku zachodnich artystów, w tym Agnes Martin, przyznaje, że w swoich pracach stosuje elementy buddyzmu zen.

Co prawda wielu praktykujących minimalizm kierowało się także tekstami hinduskimi i pojęciem „nicości”. Podczas tradycyjnie arabska sztuka religijna była również niefiguratywna. I nadto mogła również wpłynąć na minimalizm. 

W związku z tym, że Minimalizm to jeden z późniejszych ruchów w sztuce współczesnej. To wyewoluował z abstrakcyjnego ekspresjonizmu, kubizmu i innych ruchów artystycznych. A każdy z tych okresów sztuki kwestionował lub odrzucał tradycyjne style sztuki, które je poprzedzały. 

Przejście przez każdy okres osiągało coraz większą abstrakcję. Jednak ostatecznie minimalizm był stopniowy przez cały początek XIX wieku.

Czym jest minimalistyczna grafika liniowa?

Grafika liniowa to minimalistyczny styl graficzny składający się z oddzielnych prostych lub zakrzywionych linii umieszczonych na typowo gładkim tle.

Przede wszystkim minimalistyczna grafika, aby przedstawić rzeczy dwuwymiarowe lub trójwymiarowe, nie stosuje gradientów w odcieniu ani odcieniu.

W rzeczywistości słynne minimalistyczne obrazy linii inspirowane rysunkami Matisse’a i Picassa, wykorzystują płynne linie do przedstawiania twarzy i ciał. Ponieważ cenią prostotę i pustą przestrzeń, wprowadzając minimalizm do świata sztuki.

Dlaczego sztuka minimalizmu jest tak popularna?

 Być może niektórzy krytycy mogą jej nienawidzić.  Dlatego, że wśród dzisiejszych konsumentów sztuka minimalistyczna jest niezwykle popularna.

Co prawda minimalistyczna sztuka ukazuje piękno w bardzo wyrafinowanym i uproszczonym kształcie. I przedstawia takie cechy, jak harmonia, prostota, prawdomówność i porządek.

Bo wiadomo, że skupienie wzroku na sztuce minimalistycznej rozluźnia widza. A także rozpala w nim kreatywność. 

I co oczywiste ten styl sztuki staje się coraz bardziej popularny wśród konsumentów. Jak i powszechny we współczesnym projektowaniu wnętrz. To podobieństwo i uderzający charakter tych dzieł z linii uzupełniają współczesne trendy i style wnętrz.

Czy sztuka minimalizmu jest współczesna?

Tak, sztuka minimalistyczna jest uważana za formę sztuki współczesnej. Ponadto minimalizm, będący rozwinięciem sztuki abstrakcyjnej, eliminuje wszystkie ważne formy. Ponieważ tak chce pokazać prostotę i elegancję obiektu artystycznego. Chociaż minimalizm był widziany w okresie sztuki nowoczesnej. To nadal dominujący styl w dzisiejszych czasach. Co czyni go współczesnym ruchem.

Tak na koniec, zobacz moją Galerię sztuki współczesnej Metalminionpl. Ponadto artystę rzemieślnika 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *