Kolorowe rzeźby lampy dekoracyjne do salonu i biura

Sztuka Uliczna, ujawnia czym tak naprawdę jest Street Art

Siema wszystkim, w tym artykule omówimy, czym jest sztuka uliczna i wiele innych zagadnień. Zobacz na spis treści:

  • Czym jest Sztuka Uliczna? Oto co powinieneś wiedzieć.
  • Lekcja kolejna, czym jest sztuka uliczna?
  • Dlaczego powstaje street art?
  • Jaki ma cel sztuka uliczna?
  • Dlaczego Sztuka Uliczna jest tak popularna?
  • Jaka jest najskuteczniejsza forma street artu?
  • Dlaczego sztuka uliczna jest inna?
  • Jak powstaje sztuka uliczna? Czy możesz robić sztukę uliczną?
  • Czy street art to prawdziwa sztuka?

Oprócz treści sztuki ulicznej opublikuje kilka zdjęć sztuki współczesnej rzeźby z metalu. W zabawnym stylu w wykonaniu artysty rzemieślnika i kreatora Galerii Sztuki Metalminionpl.

Czym jest Sztuka Uliczna? Oto co powinieneś wiedzieć.

Z jednej strony Street art — sztuka uliczna staje się coraz bardziej popularna. A z drugiej świat sztuki i opinia publiczna mają niejaki problem. Tyczy się to określenia najlepszego sposobu scharakteryzowania sztuki ulicznej. 

W rzeczywistości definicja sztuki to od dawna przedmiot dyskusji. Więc nie dziwi fakt, że kontrowersją staje się usankcjonowanie sztuki ulicznej.

Można argumentować, że definicja street artu i sztuki w ogóle to sporny temat. Z którym nawet historycy sztuki i teoretycy kultury nie mogą się zgodzić ani rozwiązać.

Street art, sztuki uliczne często nazywane ruchem artystycznym. Który tak na dobrą sprawę jeszcze się nie skończył. Tak więc nie można go określić wyraźną datą rozpoczęcia ani zakończenia.

Przede wszystkim nie jest to pojedyncze nośnik. Ponieważ może on obejmować kilka różnych mediów artystycznych.

  • Od graffiti po naklejkę,
  • bombardowanie przędzą,
  • sztukę cyfrową i wiele innych.

Ponadto sztuka uliczna to niewątpliwie wyraz artystyczny, ale także coś więcej. To jeden z najważniejszych stylów sztuki współczesnej.

A zawdzięcza to silnemu związkowi street artu z protestami politycznymi, zmianami społecznymi i buntem.

 To, czy street art uwielbiasz, czy też nienawidzisz, jedno jest pewne. Sztuka uliczna stała się nieodłączną częścią sztuki współczesnej.

Lekcja kolejna, czym jest sztuka uliczna?

 

Street art to bez dwóch zdań wyjątkowy rodzaj sztuki plenerowej. Który, jak sama nazwa wskazuje, można znaleźć na ulicach.

Jednak wiele osób nie identyfikuje tego dzieła sztuki jako sztuki. I do tego często kojarzy je z wandalizmem.

Co prawda, że część sztuki ulicznej jest legalnie postrzegana jako wandalizm. Aczkolwiek to nie odpowiada na pytanie, czy może to być również sztuka.

 

Co istotne sztuka ulicy, street art obejmuje sobą różnorodne dzieła. Choćby takie jak

  • graffiti,
  • naklejki,
  • szablonowe graffiti,
  • plakaty uliczne,
  • dziewiarstwo miejskie
  • i wklejanie pszenicy.

A to tylko kilka z przykładów. Być może skojarzenie z graffiti, a zwłaszcza tagowaniem, utrudnia niektórym zdefiniowanie street artu jako ważnej formy sztuki.

Jaki ma cel sztuka uliczna?

 

Jednym z głównych celów sztuki ulicznej dla wszystkich to możliwość wolnej wypowiedzi i kreatywności. I dlatego poprzez sztukę uliczną każdy może przekazać swoje pomysły. Jak i sztuką wyrazić swoje uczucia oraz nawiązać kontakt z codziennymi ludźmi. 

A dlaczego sztuka była historycznie ekskluzywna i zarezerwowana dla klas wyższych? Ponieważ sztuka uliczna buntuje się przeciwko takim obrazom sztuki  jako czymś, co cieszy tylko elitę. 

W rzeczywistości Street art można nazwać głosem miasta, bo przemawia do mas. To dzięki temu miasto z dużą ilością street artu może uznać się za miasto żywe, wolne i kreatywne. Oczywiście które docenia głos swoich mieszkańców i zachęca ich do wyrażania siebie w dowolny sposób.

Dlaczego powstaje street art?

W swoim założeniu street art to narzędzie do wyrażania siebie. Ponadto ma znaczący wpływ społeczny i polityczny.

A często bywa bezpośrednią odpowiedzią na lokalne problemy środowiska. W którym to pracują artyści, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Dzięki temu street art może nam wiele powiedzieć o kwestiach społecznych, w którym występuje. W ten sposób przedstawia on faktyczny stan rzeczy w danej okolicy, miejscowości, mieście czy narodzie.

Dodatkowo street art często wykorzystuje się do zwrócenia uwagi na współczesne problemy. Być może po to, aby stać się głosem grup i głosów zmarginalizowanych.

Co więcej, sztuka uliczna jest wykorzystywana jako środek do przeciwstawiania się niesprawiedliwości społecznej i politycznej.

Dlatego wielu artystów wykorzystuje ją, aby wyrazić swój głos. W związku z tym artyści uliczni stają się istotnym elementem każdego miasta jako głos dla pozbawionych praw.

Co prawda sztuka uliczna również demokratyzuje sztukę. Bo zapewnia wszystkim na wszystkich poziomach społeczeństwa możliwość bezpłatnego oglądania sztuki w przystępnym otoczeniu.

Dlaczego Sztuka Uliczna jest tak popularna?

To, czy Street art nam się podoba, czy też nie? Oczywiście to nie zmienia faktu o ważnym elemencie charakteryzującym miasta na całym świecie.

Ponadto sztuka uliczna pomaga w budowaniu i definiowaniu poczucia wspólnoty i indywidualności miasta. W rezultacie ten rodzaj sztuki współczesnej stał się nad wyraz popularny. Co ma znaczenie społeczne, polityczne, turystyczne, a nawet komercyjne.

Sztuka uliczna jest popularna, ponieważ jest dostępna i szeroko oglądana. Taką pomalowaną ścianę na ruchliwej ulicy miasta codziennie zobaczy znacznie więcej ludzi. Niż ma to miejsce w muzeum czy galerii sztuki, gdzie oglądamy tradycyjne dzieła.

Z biegiem czasu graffiti i inne formy ekspresji miejskiej stają się coraz bardziej popularne. Tak więc przestały być postrzegane jako wandalizm. A w to miejsce stały się atrakcjami turystycznymi. Co obecnie wykorzystuje kilka miast i miast międzynarodowych oferując „wycieczki po sztuce ulicznej”. Takie miasta jak

  • Miami,
  • Los Angeles,
  • Berlin,
  • Londyn,
  • Nowy Jork
  • i Melbourne

przyciągają turystów tętniącymi życiem scenami sztuki ulicznej.

Jaka jest najskuteczniejsza forma street artu?

Wiele osób twierdzi, że graffiti to najważniejsza forma sztuki naszych czasów. Jest szeroko rozpowszechniona, globalna, a jej popularność eksplodowała w ciągu naszego życia. 

Przede wszystkim wielkoskalowe murale sztuki ulicznej, takie jak te stworzone przez Aleca Monopoly i Eduardo Kobrę, są często ulicznymi dziełami sztuki. I pomimo płodnego charakteru graffiti to dzieła tych artystów przyciągają najwięcej odwiedzających.

W rzeczywistości te murale sztuki ulicznej ożywiają dzielnice i zmieniają konwersję wokół wartości sztuki ulicznej.

Dlaczego sztuka uliczna jest inna?

Ponieważ poza implikacjami społecznymi i politycznymi sztuka uliczna ożywia dzielnice i ulice. Co więcej, sztuka uliczna inspiruje ludzi mieszkających w okolicy z dużą ilością sztuki miejskiej, do bycia kreatywnymi, szczęśliwymi i radosnymi. 

A w przeciwieństwie do innych form sztuki, sztuki ulicznej zwykle nie można przenosić, sprzedawać ani zabierać na wycieczkę, aby ją zobaczyć.

Bo sztuka uliczna zasadniczo należy do miejsca, w którym powstała. I należy do miasta lub dzielnicy. W związku z tym nie może stać się towarem prywatnym.

Jak powstaje sztuka uliczna? Czy możesz robić sztukę uliczną?

 Jeśli chcesz ignorować prawo, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś tworzył street art. Co ważne, aby być artystą ulicznym, nie jest wymagane żadne formalne szkolenie.

Jednak zanim zaczniesz udostępniać swoje dzieła. To najpierw rozwiń swoje umiejętności w wybranym przez siebie medium. I niezależnie od tego, w jakim medium zdecydujesz się pracować. To powinieneś zainspirować się i sprawdzić prace innych artystów.

Następnie zbierz wszystkie potrzebne ci materiały. A najważniejszym krokiem będzie znalezienie idealnego miejsca na swoją sztukę uliczną. 

Bo pozwolenie na tworzenie to delikatny temat, jeśli chodzi o sztukę uliczną. Z jednej strony niektórzy artyści otrzymują pozwolenie lub zlecenie malowania na ścianach, lub tworzenia w miejscach publicznych. A z drugiej inni artyści, zwłaszcza artyści zajmujący się graffiti, nie otrzymują wyraźnej zgody.

Czy street art to prawdziwa sztuka?

W rzeczy samej rosnąca popularność i zasięg sztuki ulicznej wyraźnie pokazuje. To, że z biegiem czasu zaczęliśmy się ponownie zastanawiać, czym jest sztuka, a czym wandalizm.

W konsekwencji sztuka uliczna jest obecnie powszechnie uważana za prawdziwe dzieła sztuki. A często przemijający charakter street artu może uczynić go jeszcze bardziej wartościowym w szybko rozwijającej się metropolii.

Przede wszystkim sztuka uliczna to coś naprawdę wzniosłego. Co warto poszukać lub zatrzymać się, aby docenić, sfotografować i promować.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *